Zdravie tela musí doplniť aj psychická pohoda a boj so stresom. To sú hlavné myšlienky piatich top manažérov, ktorých sme “vyspovedali” v prvej časti témy o aktivitách zabezpečujúcich fit kondíciu a šťastie zamestnancov. Teraz dajme slovo zvyšnej štvorke respondentov, ktorý sa v origináli vyznali pre server SuccessFactors.com

Shawn Achor, Chief Experience Officer v BetterUp. okrem toho je aj “výskumníkom šťastia” a rečníkom
Ak firma investuje do “blahobytu” svojich zamestnancov, má to pozitívne efekty aj na ňu samotnú. Ak sú ľudia v pohode a zdravotne v poriadku, klesajú aj náklady spoločnosti spojené napríklad s PN-kami. Každý výpadok pracovníka totiž nevyhnutne komplikuje plnenie úloh. No a pozitívnej nálade prispievajú aj technológie, ktoré napríklad uľahčujú každodennú komunikáciu.

Caryn Dashukewich, Corporate Vice President, Human Resources, Olympus Corporation of the Americas
Zamestnanci sa radi zúčastňujú wellness projektov, ak majú možnosť využívať tie správne nástroje. Napríklad 60 percent sa ich aktívne zapojilo do programu, ktorý používa biometriu. Podporujeme aj skupinové aktivity, ktoré sú nielen zdravé, ale aj zábavné, ako napríklad softball, cyklistika, futbalový alebo tenisový tím. Využívame na to aj technológie, ktoré výrazne uľahčujú komunikáciu. Aktívne hľadáme aj ďalšie možnosti ich nasadenie na spájanie a komunikáciu jednotlivých skupín zamestnancov, či už sa to týka zdravého stravovania alebo podpory dobrovoľníctva, ktoré tiež prispieva k duševnej pohode. Chceli by sme dosiahnuť stav, kedy plne integrujeme technológie a projekty v rámci zdravotnej starostlivosti, ktoré umožnia komunikáciu zo strany zamestnancov. Chcú totiž v tomto smere hrať čoraz aktívnejšiu úlohu.

Prvú časť výpovedí si môžete prečítať TU

Josh Bersin, zakladateľ Birsin by Deloitte
Lídri v oblasti ľudských zdrojov sa musia zamerať na blahobyt zamestnancov a zostaviť integrovaný program, ktorý pokryje zdravie, duševnú a emocionálnu pohodu, finančné zabezpečenie a všetky aspekty produktivity práce či asertivity. Pretože tak, ako prostredie v práci ovplyvňuje zamestnancov, oni majú kľúčový vplyv na fungovanie podniku.  A preto je ich pohoda kriticky dôležitá nielen pre HR oddelenia, ale pre firmu ako celok.

Natalie Lotzman, viceprezidentka pre HR v SAP SE
Lídri by mali do tímov priniesť empatiu. Nielen strážiť plnenie úloh, ale starať sa aj o tom, aby odbúrali stres a skôr podporili potenciál, ktorý sa v zamestnancoch skrýva. Pretože ich zdravie a šťastie výrazne ovplyvňuje výkon a tým aj úspech celej organizácie. Tá s využitím moderných technológií môže získať prehľad o tom, ako ľudia vnímajú lídrov, pracovné prostredie a ako a im darí udržať krok s pracovnými nárokmi, ktoré sú na nich kladené. My napríklad vieme, že 1-percentný rast nášho SAP 2016 Business Health Culture Index v konečnom dôsledku zvýši ziskovosť spoločnosti o 80 až 90 miliónov dolárov. To je dôkaz priameho prepojenia medzi zdravým zamestnancov a úspechom – a to tak v osobnej, ako aj obchodnej rovine.

red, 12.4.2019