Najímanie brigádnikov v lete cez personálnu agentúru

0

Naša firma by potrebovala cez leto prijať brigádnikov na výpomoc a zastupovanie počas dovoleniek. Radi by sme to urobili cez personálnu agentúru, no počuli sme, že tu môže byť problém so skrytým dočasným pridelením, za čo hrozí pokuta. Na čo by sme si mali dať pozor?
Ďakujem pekne za odpoveď.

admin upravil otázku
  0

  Najideálnejší spôsob je, ak by ste cez agentúru prijali brigádnikov na služby, ktoré nemáte zapísané v obchodnom registri ako predmet svojho podnikania. Jedná sa o klasický outsourcing, kedy je výkon určitých činností, ktoré netvoria váš core business, zverený tretej osobe. Vyhnúť sa posúdeniu určitého vzťahu ako skrytého dočasného pridelenia možno aj tým, že brigádnici budú poskytovať služby pracovnými prostriedkami na zariadeniach svojho zamestnávateľa (agentúry) a nie pracovnými prostriedkami a na zariadeniach koncového klienta (teda vás). Takisto je možné odporučiť, aby výkon služieb prostredníctvom brigádnikov bol manažovaný riadiacim pracovníkom agentúry a nie vašim.

  Odpovedala:

  Jana Mesárová, konateľka McROY Jobliner, s.r.o.
  Jana Mesárová úspešne odštartovala svoju profesionálnu kariéru v oblasti HR
  poradenstva v roku 2004. Počas svojho pôsobenia prešla od obchodníckej pozície až po súčasnú funkciu konateľa. Na starosti má pobočkovú sieť skupiny McROY a poskytovanie služieb v oblasti dočasného pridelenia a brigádnického servisu. Vedie tím cca. 20 zamestnancov a spravuje bezproblémový chod projektov s cca. 2500 pridelenými externými zamestnancami.

  admin upravil odpoveď